Вівторок, 26.11.2024, 23:03
Вітаю Вас, Гість | RSS
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Що таке натуральний лінолеум

Натуральний лінолеум - одне з найстаріших підлогових покриттів, винайдених людством. Вже в XVIII столітті воно знайшло застосування в якості підлогового покриття, причому по складу це покриття небагато чим відрізнялося від сучасного. В процесі виготовлення на тканину наносили гарячу суміш льняного масла, бджолиного воску, смоли, живиці і фарбника. У 1843 році до складу ввели мелену кору пробкового дерева, тобто створили прямий попередник сучасного натурального лінолеуму.

Процес виготовлення лінолеуму поступово удосконалювався, ставав більш технологічним і менш дорогим. Поступово деякі компоненти замінювали льняним маслом, льняною оліфою, ліноксином (оксидованим льняним маслом). Технологію виробництва ліноксина і підлогового покриття на його основі запатентував англієць Фредерік Уолтон в 1863 році. Він винайшов і запатентував саму назву (від латинського-лляне масло). Промислове виробництво лінолеуму вперше почате в 1864р. у Великобританії.

           Виробництво

Процес виробництва натурального лінолеуму починається з виготовлення лінолеумної маси: з деревної муки, смол хвойних дерев, подрібненої каніфолі і льняного масла. Ця маса на протязі тижня визріває в бункерах при температурі понад 30 градусів. Потім в масу додають натуральні барвники і в результаті оксидування льняного масла отримують різноколірні гранули. Після змішування гранул різних кольорів і концентрацій (від монохромних, до багатокольорових), отриману суміш спресовують в каландровій машині. Отриманий матеріал шириною 1 м рубають на смуги, укладають їх внахлест на основу з джуту і знов пропускають через каландр. Виходить виключно щільна структура (масу спресовують від товщини 5 см до 2 мм). Шлейф з цього матеріалу переміщають в сушильні камери, де він дозріває протягом двох тижнів, перетворюючись до кінця процесу в лінолеум. Отримане покриття обробляють системою ЕТС (easy to clean), - це необхідно для того, щоб в процесі експлуатації покриття менше зношувалося і легше чистилося.

            Продукт, безпечний для здоров'я
За рахунок застосування лляного масла, в натуральному лінолеумі, використовується сировинний матеріал, який можна порівняти,  за якістю з харчовими продуктами. Всі інші сировинні матеріали нешкідливі для здоров'я і  відповідають найжорстокішим вимогам європейських стандартів безпеки.

            Властивості і сфери застосування

Завдяки новітнім технологіям і особливостям виробництва, натуральний лінолеум виділяють на ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів цілим рядом відмітних особливостей:

  • екологічно чистий матеріал (складається тільки з натуральних компонентів)
  • висока зносостійкість
  • анти бактерицидні властивості та опір хімічним реактивам
  • термін служби понад  20 років

линолеум

Вхід на сайт
Пошук